Šaty

Svatební šaty

Vybírat svatební šaty je už od malička snem každé dívky. Každá žena, která chce aby byl její velký den dokonalý věnuje nejvíce pozornosti právě výběru svatebních šatů a je jedno jestli si šaty půjčuje, kupuje, nebo rovnou nechává na zakázku ušít.

Dříve bývaly obrovským hitem svatební šaty s dlouhým rukávem, dnes stejně jako u plesových šatů vedou šaty bez ramínek, obvykle doplněné bolerkem, šálem nebo krátkým svetříkem. Svatební šaty jsou v drtivé většině nadýchané, vespodu zajištěné spodničkou ve tvaru kruhu, který šatům udržuje stálý nadýchaný tvar a drží je od těla.

Svatební šaty se šijí nejčastěji z materiálů, které jsou odolné, příjemné na dotyk a snadno se čistí. Mezi takové patří nejznámější látka na svatební šaty – satén, dále pak šifón, organza nebo taft.

Svatební šaty se bohatě zdobí například poměrně oblíbenými perličkami, výšivkou, krajkami, volánky, nabírám či řasením. Samozřejmě platí, že čím více jsou šaty zdobené, tím vyšší je i jejich cena. Nevěsty dnes ale mají snad neomezenou možnost volby, takže si mohou u šatů, které jim padnou do oka vybrat také možnost menšího množství ozdobných prvků, nebo naopak doplnění těch, které chybí.

Šaty mohou být na zip nebo romantické šněrování po vzoru korzetových šatů. Někdy také obojí v případě, že je šněrování pouze na dekorativní a pro snadnější oblékání skrytý zip, obvykle na boční straně.

Ke svatebním šatům patří bez pochyby také svatební závoj. Vyráběny jsou z bílého tylu a mohou být bohatě zdobené výšivkami, štrasovými kamínky nebo jenom sponou či věnečkem, kterým se připne do vlasů nebo účesu.

Jedním z doplňků, nikoliv však nutností, jsou také rukavičky. Nosí se především u svatebních šatů bez ramínek nebo rukávů a dodávají nevěstě princeznovský vzhled.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace, tipy a rady ze světa dámské módy. Rozebereme téměř všechny kousky oblečení, které můžete v šatníku dámy najít, řekneme si co zrovna letí, co se do módy opět vrací a jaké barvy si obléct. Poradíme Vám také co si obléct podle typu vaší postavy a čemu se raději vyhnout. S námi se ve světě módy neztratíte.