Šaty

Společenské šaty

Pod pojmem společenské šaty si můžeme představit prakticky cokoliv. Od bohatě zdobených , nabíraných plesových šatů, přes odvážnější modely na párty až po oblíbené pouzdrové šaty s volánky, mašlemi, či flitry.

Výběr vhodných společenských šatů pro vás ovlivňuje několik okolností. Tou asi nejzásadnější je příležitost, ke které si šaty vybíráte. Jedná-li se například o divadelní představení, pozvání na svatbu, firemní večírek nebo slavnostní večeři k významné události, určitě nic nepokazíte sáhnete-li spíše po jednodušším střihu, barevné střídmosti a vsadíte na zdobení různými volánky, řasením či krajkou. Volba decentnějších šatů se s pečlivě vybranými doplňky a botami z vás udělají dámu a dodají vám na váženosti.

Ideálními barevnými variantami pro takovéto události jsou především neutrální barvy jako bílá, černá, šedá, béžová nebo barva šampaňského. Nic ale nepokazíte ani výběrem jednobarevných šatů například v královské modré, karmínově červené nebo petrolejové barvě, která se dostává ve světě módy opět do popředí.

Společenské šaty mívají většinou pouzdrový střih (dnes tolik populární takzvané pouzdrovky), dosahují těsně ke kolenům a rozhodně nešlápnete vedle doplníte-li je kabelkou ve tvaru psaníčka, větším prstenem, lodičkami a náušnicemi, vše samozřejmě v barvě vámi zvolených šatů.

Společenské šaty například do tanečních se zase volí tak, aby byly během tance pohodlné a nebránily jakémukoliv pohybu. Oblíbeným střihem šatů do tanečních jsou především vypasované šaty.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace, tipy a rady ze světa dámské módy. Rozebereme téměř všechny kousky oblečení, které můžete v šatníku dámy najít, řekneme si co zrovna letí, co se do módy opět vrací a jaké barvy si obléct. Poradíme Vám také co si obléct podle typu vaší postavy a čemu se raději vyhnout. S námi se ve světě módy neztratíte.