Halenky, trika, tuniky, košile

Halenky, trika, tuniky, košile

Soudobé trendy dovolují snad všechny různé střihy, vzory, barvy i kombinace, na jaké si jenom můžete vzpomenout. Jediným výraznějším prvkem, jsou tuniky, které se do popředí derou již pár let. Ty jsou typické především střihem připomínajícím šaty. Tuniky jsou obvykle delší, do půli stehen nebo nad kolena, mohou být vypasované těsně pod prsy a nebo upnuté, s krátkým, polodlouhým, dlouhým rukávem nebo výjimečně také s ramínky. Obvykle mívají veselé vzory, barvy a volnější střihy, takže se jich nemusí bát ani baculky. Nejčastěji použitým materiálem je vzdušný šifón nebo elastan. Zdobení flirty, krajkou, všemožnými potisky či mašličkami se meze nekladou. Tuniky ve spojení s leginami z vás vykouzlí elegantní krásku zářící už na dálku.

Nejběžnějším kouskem v našich skříních jsou dámy samozřejmě trika. Jsou vlastně jakýmsi univerzálním kouskem, které si bereme do práce, na sport, ven a podobně. Záleží jenom na barvách, zdobení a vzoru. Dámská trika se od těch pánských liší především střihem, zvýrazňujícím dámské křivky a to hlavně pas. Oblíbená jsou jednoduchá trika s nápisem jako je například značkové triko Puma, Adidas a jiné, ale také hojně zdobené vtipný obrázky, flitry nebo krajkou. Triko může mít jak krátký, tak i dlouhý rukáv. Poměrně oblíbená je také varianta kdy má triko dvojitý rukáv, navozující dojem vrstvení trika s krátkým rukávem na triko s dlouhým rukávem. Nejpohodlnějším materiálem je díky prodyšnosti a zároveň tepelné izolaci samozřejmě bavlna, ale najdete trika také z elastanu, šifónu a bohužel také velmi často silonu.

Jednoznačně slavnostním oblečením jsou dámské halenky. Může se jednat o jakoukoliv příležitost, tím, že sáhnete právě po halence vůbec nic nepokazíte! Obzvláště žádané a módní jsou především saténové halenky, nebo jejich kombinace s krajkou, nabírané rukávy či korzetové střihy. Halenky jsou spíš barevně sladěné a jednoduché.

Podobně jako dámské halenky jsou pro slavnostnější příležitosti oblíbené i saténové nebo hedvábné košile, které mohou mít taktéž korzetový střih. Poměrně častým zdobením saténových košil jsou například volánky, které opticky zvětší váš dekolt, nebo drobné přezky či fiktivní zapínání pošité jemnými knoflíčky. Výjimečné příležitosti však nejsou jedinými okamžiky, kdy sáhneme po košili. V letních měsících se skvěle hodí jak na plavky, tak na tílko bavlněné dámské košile s krátkým nebo tříčtvrtečním rukávem. Do módy opět vchází káry a to především právě na košilích a pánských šortkách.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace, tipy a rady ze světa dámské módy. Rozebereme téměř všechny kousky oblečení, které můžete v šatníku dámy najít, řekneme si co zrovna letí, co se do módy opět vrací a jaké barvy si obléct. Poradíme Vám také co si obléct podle typu vaší postavy a čemu se raději vyhnout. S námi se ve světě módy neztratíte.